ناحیه کاربری
;
دریافت  

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و تور مسافرتی

;

سفر به ایروان

ایروان شهری است زیبا در دامنه کوه آرارات که گفته می‌شود قدمت چندین هزار ساله دارد. برخی از پژوهشگران تاریخ و تمدن بشری، ایروان را یکی از قدیمی‌ترین مناطقی که انسان در آن سکونت داشته، می‌نامند. ایروان جاذبه‌های فراوانی را در دل خود جای ‌داده و به علت نزدیکی به ایران، سالانه پذیرای بسیاری از گردشگران ‌ایرانی است. جمعیت ایروان در سال 2017 نزدیک به 1 میلیون نفر بوده که پرجمعیت‌ترین شهر ارمنستان شناخته می‌شود.
سفر به ایروان جذابیت‌های فراوانی به همراه دارد. هرچند این شهر به‌عنوان یکی از پایتخت‌های مهم منطقه به شمار می‌رود؛ اما وسعت چندانی ندارد. شما می‌توانید به‌سادگی در سفر به ایروان، با یک برنامه‌ریزی خوب و جامع، به تعداد زیادی از جاذبه‌های گردشگری ایروان سر بزنید. خوشبختانه بسترهای مناسبی برای سفر به ایروان مهیا شده تا گردشگران به‌سادگی بتوانند به این شهر پرجاذبه سفر کنند. هتل‌های ایروان تنوع و کیفیت خوبی دارند و فرودگاه این شهر استانداردهای بین‌المللی را کسب کرده است.

بهترین زمان سفر به ایروان

با توجه به شرایط کوهستانی ایروان، این شهر در زمستان سرد و پوشیده از برف است. به همین علت بهترین زمان سفر به ایروان، ماه‌های گرم سال است. در فصل بهار چندین فستیوال در ایروان برپا می‌شود. مهم‌ترین این فستیوال‌ها در ماه ژوئن برگزار می‌شود، به همین علت برخی این ماه را که هم هوای مناسبی دارد و هم جشنواره‌های متعددی را در خود جای داده است، بهترین زمان سفر به ایروان می‌دانند. با توجه به اینکه این زمان مصادف با خردادماه‌ در ایران است، عموما تخفیف پرواز به مقصد ایروان یا از مبدأ این شهر نیز با تخفیف مواجه بوده و هزینه رزرو بلیت هواپیما نیز کاهش پیدا می‌کند. در تابستان هوا در ماه‌هایی از سال به‌شدت گرم می‌شود اما آن‌قدرها اذیت کننده نیست. اگر به دنبال بهترین زمان سفر به ایروان از نظر هزینه هستید، مطمئن باشید که هزینه سفر به ایروان هیچ‌گاه به‌اندازه زمستان کاهش پیدا نمی‌کند؛ البته اگر قصد سفر در زمستان را دارید، حتما لباس‌های گرم با خود به همراه ببرید.

خرید بلیط هواپیما تورنتو بهترین قیمت بلیط تورنتو بلیط هواپیما تهران تورنتو

خرید بلیط هواپیما ایروان

برای خرید بلیط هواپیما ایروان در آیتورز، تنها کافی است با ورود اطلاعات، نتایج را مشاهده کنید. اگر در جستجوی بلیط ارزان ایروان هستید و یا می‌خواهید با ایرلاین خاصی سفر کنید، امکان تنظیم فیلترها فراهم شده است و شما می‌توانید، بهترین قیمت بلیط ایروان را خریداری کنید.

جستجوی بلیط هواپیما

جستجوی بلیط ایروان در آیتورز، به شما این امکان را می‌دهد تا با ورود مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت، تعداد مسافر و در صورت نیاز کلاس پروازی و ایرلاین، بلیط پرواز ایروان را با بهترین قیمت خریداری کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط ایروان، به شما این امکان را می‌دهد تا لیست بلیط‌ها را به ترتیب ارزان‌ترین قیمت مشاهده کنید و در نهایت، قیمت بلیط ایرلاین‌های مختلف را برای سفر به ایروان مقایسه کنید. اگر در جستجوی بلیط پرواز ایروان هستید و نام ایرلاین، زمان سفر (صبح، بعد از ظهر، عصر و یا شب)، کلاس پروازی و مستقیم بودن پرواز ایروان برای شما اهمیت دارد، به‌راحتی می‌توانید گزینه دلخواه خود را از فیلترهای سمت راست انتخاب کنید تا روی نتایج نشان داده شده اعمال شود.

ویژگی‌های خرید بلیط ایروان از آیتورز

خرید بلیط ایروان از معتبر‌ترین ایرلاین‌ها

آیتورز، امکان خرید بلیط ایروان از تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی را فراهم کرده است، به این ترتیب مسافران می‌توانند بلیط پرواز ایروان را با بهترین قیمت خریداری کنند. 

بلیط ارزان قیمت ایروان

همان طور که می‌دانید قیمت بلیط هواپیما، به‌طور لحظه‌ای تغییر می‌کند، اما شما در هر لحظه با جستجو در آیتورز، می‌توانید ارزان‌ترین قیمت بلیط ایروان را مشاهده و بلیط پرواز ارزان ایروان را خریداری کنید.

فرودگاه‌های ایروان

ایروان در حال حاضر یک فرودگاه بین‌المللی دارد. این فرودگاه که فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس نام گرفته است، بهترین فرودگاه ارمنستان به‌حساب می‌آید و سالانه پذیرای هواپیماهایی از شرکت‌های مختلف هواپیمایی دنیا است. طراحی این فرودگاه در یک مسابقه طراحی در ایروان انجام شد و در آن بهترین طراحان و معماران ارمنی شرکت کردند. در نهایت یک گروه مقام اول را کسب کرده و کار ساخت آن آغاز شد. فرودگاه بین‌المللی ایروان در سال 1971 ساخته شد. البته در طول سال‌های متمادی، تغییرات بسیار زیادی در آن صورت گرفته و ترمینال‌های دیگری به آن اضافه شده است. این فرودگاه در حال حاضر هم به‌عنوان فرودگاه مسافربری و هم باربری مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از اضافه شدن ترمینال دوم به فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس، سالانه بیش از 2 میلیون مسافر در این فرودگاه تردد می‌کنند. این فرودگاه که در 12 کیلومتری غرب ایروان قرار گرفته است، در ماه‌های مختلف سال پذیرای شرکت‌های مختلف هواپیمایی از شهرهای متنوع ایران مثل تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد و... است. پرواز مستقیم از شهرهای مختلف ایران به این شهر باعث رونق ورود گردشگران ایرانی به ایروان شده است.

  • فرودگاه بین المللی زوارتنوتس

حمل و نقل در ایروان

وسایل حمل و نقل در ایروان از تنوع خوبی برخوردار هستند. ارزان‌ترین راه برای انتقال بین قسمت‌های اصلی شهر، استفاده از مترو است. هر چند این شهر تاکنون تنها موفق به راه‌اندازی یک خط اصلی مترو شده؛ اما همین یک خط مترو نیز راهگشای خوبی برای گردشگرانی است که می‌خواهند با کمترین هزینه در بین نقاط اصلی شهری در ایروان جابه‌جا شوند. حمل و نقل در ایروان تنها به مترو خلاصه نمی‌شود. اتوبوس در اکثر خیابان‌های ایروان وجود دارد. همچنین در برخی از خیابان‌های این شهر، مینی‌بوس و اتوبوس برقی نیز پیدا می‌کنید که هزینه آن‌ها نیز آن‌قدرها زیاد نیست. استفاده از تاکسی و کرایه کردن خودرو بدون راننده نیز راهکارهای دیگر حمل و نقل در ایروان هستند که اصولا هزینه‌های بیشتری برای شما به همراه خواهند داشت.
برای انتقال از فرودگاه بین‌المللی ایروان، که در 12 کیلومتری ایروان قرار دارد، یک وسیله مناسب تعبیه شده است. اتوبوس اکسپرس فرودگاه که «الیت باس» نام دارد، شما را در مدت‌ زمان 30 دقیقه به مرکز شهر ایروان و ایستگاه مترو میدان آزادی می‌رساند. علاوه بر این اتوبوس که هیچ توقفی در بین راه ندارد، خط 17 و 18 نیز از فرودگاه به مرکز شهر ایروان می‌روند؛ اما توقف‌های فراوانی در ایستگاه‌های مختلف دارند. مینی‌بوس و تاکسی فرودگاه نیز برای انتقال شما از فرودگاه آماده هستند.

دیدنی‌های ایروان

دیدنی‌های ایروان فراوان و متنوع هستند. هرچند این شهر نسبت به آوازه‌ای که دارد کوچک است و بسیاری از جاذبه‌های گردشگری ایروان در کنار یکدیگر قرارگرفته‌اند؛ اما حتما قبل از سفر، بهترین جاذبه‌های گردشگری ایروان را بر اساس سلیقه خود لیست کنید. تنها در این صورت است که می‌توانید سفری هدفمند به ایروان داشته باشید. دیدنی‌های ایروان از میدان‌ها و کاخ‌های به‌جامانده از دوران گذشته گرفته تا موزه‌ها و کلیساها و پارک‌ها و بوستان‌های فوق‌العاده زیبا، همگی جذابیت‌های خاص خود را دارند. ورودی بسیاری از جاذبه‌های گردشگری ایروان رایگان و تعدادی نیز با پرداخت هزینه است. قطعا از سر زدن به جاذبه‌های فوق‌العاده این شهر خسته نخواهید شد.

  • میدان ‌هاراپراک
  • خانه اپرا
  • پارک عشاق
  • هزار پله
  • موزه ملی ارمنستان

غذا و رستوران در ایروان

شما به کشوری سفر کرده‌اید که برای غذا، اهمیت خاص و ویژه‌ای قائل هستند. رستوران‌های ایروان انواع غذاهای سنتی، محلی و مدرن را سرو می‌کنند تا گردشگران با هر سلیقه‌ای بتوانند غذای مد نظر خود را سفارش دهند. غذا در ایروان و آشپزی حرفه‌ای در این شهر، به 2000 سال پیش بازمی‌گردد. گوشت و سبزیجات از عناصر اصلی غذا در ایروان است. لاماجو، ‌ایشلی کوفته و خاشلاما از غذاهای خوشمزه در ایروان است که در پخت آن از گوشت استفاده می‌شود. دلمه نیز یکی از غذاهای محبوب مردم این شهر است که می‌توانید در رستوران‌های ایروان میل کنید. میل کردن‌ هاریسا در صبح که شبیه به دلمه ما ایرانی‌ها است، می‌تواند صبحی بانشاط را برای گردش در ایروان برای شما رقم بزند. هزینه غذا در ایروان معمولی است. البته اگر به رستوران‌های لوکس در ایروان بروید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه بالایی شوید.

خرید در ایروان

یکی از مهم‌ترین تفریحات و کارهایی که گردشگران در ایروان به آن می‌پردازند، خرید است. خرید در ایروان از بازارهای فوق‌العاده زیبای این شهر و مراکز خرید مدرن و لوکس، می‌تواند به‌نوعی یکی از جاذبه‌های گردشگری ایروان محسوب شود. بازار ورنیساج ارمنستان یکی از بهترین مکان‌هایی است که می‌توانید برای خرید به آن سر بزنید. مراکز خرید گومی‌شوکا و پتاک نیز گزینه‌های مناسبی هستند. دقت کنید که اگر از بازارهای سنتی در ایروان خرید می‌کنید، حتما تخفیف بگیرید. به‌ویژه در خرید صنایع دستی و سوغاتی تا می‌توانید تخفیف بخواهید. خرید در ایروان از مراکز خرید بزرگ و مدرن نیز باید به اصل بودن کالاها و مناسب بودن قیمت آن‌ها دقت داشته باشید و تا جای ممکن تخفیف بگیرید.

دانستنی‌های ایروان

اطلاعات ضروری برای سفر به ارمنستان

اطلاعات ضروری برای سفر به ارمنستان

با ۲ میلیون تومان چه سفرهایی میشه رفت؟

با ۲ میلیون تومان چه سفرهایی میشه رفت؟

معرفی 5 جاذبه‌ی گردشگری ارمنستان

معرفی 5 جاذبه‌ی گردشگری ارمنستان

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل