ناحیه کاربری
;
دریافت  

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و تور مسافرتی

;

سفر به بانکوک

بانکوک پایتخت کشوری پرجاذبه با فرهنگ غنی و جاذبه‌های فراوانی است که مقصد گردشگرانی از سراسر دنیا است. سفر به بانکوک پر است از لذت تماشای جاذبه‌های گردشگری این شهر که برخی سنتی و تاریخی و برخی مدرن و باشکوه هستند. در سفر به بانکوک باید بی‌خیال خستگی شوید و از شب و روز برای گردش در شهر و سر زدن به دیدنی‌های بانکوک استفاده کنید. در سال‌های اخیر با افزایش حجم سفر گردشگران به این شهر، وضعیت زیرساخت‌ها و امکانات توریستی به‌مراتب بهبود یافته و ازاین‌جهت می‌توان بانکوک را یکی از بهترین شهرهای شرق آسیا برای سفر دانست. با توجه به ازدحام گردشگران در سفر به بانکوک، بهتر است قبل از سفر، میزان «بات» مورد نیاز خود را از صرافی‌ها تهیه کنید. تبدیل ریال یا دلار به بات (واحد پول تایلند) ممکن است زمان زیادی از سفر شما را به خود اختصاص دهد. در سفر به بانکوک بهتر است برنامه‌ریزی داشته باشید. تعداد بالای جاذبه‌ها در کنار تفریحات مختلفی که در این شهر برای گردشگران مهیا شده است فرصت کمی برای شما باقی می‌گذارد. آگاهی در مورد مناطق مختلف شهری به تجربه بهتر سفر به بانکوک کمک خواهد کرد.

بهترین زمان سفر به بانکوک

بانکوک دارای آب و هوای گرمسیری است. برخلاف بسیاری از شهرهای دنیا، بهار گرم‌ترین فصل در بانکوک است. در ماه‌های فروردین و اردیبهشت، از حجم سفرها کاسته شده و بهترین زمان سفر به بانکوک برای کسانی است که می‌خواهند در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کنند. آب و هوای بانکوک در اکثر روزهای سال بارانی است و گرمای سال در اکثر روزها حس می‌شود. بهترین زمان سفر به بانکوک از نظر آب و هوا همانند دیگر شهرهای گرمسیری و مرطوب، اواسط پاییز تا اواسط زمستان است. در این زمان هوا بسیار مطبوع بوده و خبری از گرمای اذیت کننده و رطوبت بسیار بالا نیست. در این ماه‌ها فستیوال‌های سنتی جذابی نیز در بانکوک برپا می‌شود که همین موضوع جذابیت سفر به بانکوک در ایام زمستان را افزایش می‌دهد. به‌طورکلی بهتر است در سفر به بانکوک حتما چتر با خود به همراه ببرید و انتظار آب و هوای بارانی داشته باشید. بهتر است برای انتخاب بهترین زمان سفر به بانکوک، حتما قبل از سفر به این شهر آب و هوا را چک کنید.

خرید بلیط هواپیما دوحه بهترین قیمت بلیط دوحه بلیط هواپیما تهران دوحه

خرید بلیط هواپیما بانکوک

برای خرید بلیط هواپیما بانکوک در آیتورز، تنها کافی است با ورود اطلاعات، نتایج را مشاهده کنید. اگر در جستجوی بلیط ارزان بانکوک هستید و یا می‌خواهید با ایرلاین خاصی سفر کنید، امکان تنظیم فیلترها فراهم شده است و شما می‌توانید، بهترین قیمت بلیط بانکوک را خریداری کنید.

جستجوی بلیط هواپیما

جستجوی بلیط بانکوک در آیتورز، به شما این امکان را می‌دهد تا با ورود مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت، تعداد مسافر و در صورت نیاز کلاس پروازی و ایرلاین، بلیط پرواز بانکوک را با بهترین قیمت خریداری کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط بانکوک، به شما این امکان را می‌دهد تا لیست بلیط‌ها را به ترتیب ارزان‌ترین قیمت مشاهده کنید و در نهایت، قیمت بلیط ایرلاین‌های مختلف را برای سفر به بانکوک مقایسه کنید. اگر در جستجوی بلیط پرواز بانکوک هستید و نام ایرلاین، زمان سفر (صبح، بعد از ظهر، عصر و یا شب)، کلاس پروازی و مستقیم بودن پرواز بانکوک برای شما اهمیت دارد، به‌راحتی می‌توانید گزینه دلخواه خود را از فیلترهای سمت راست انتخاب کنید تا روی نتایج نشان داده شده اعمال شود.

ویژگی‌های خرید بلیط بانکوک از آیتورز

خرید بلیط بانکوک از معتبر‌ترین ایرلاین‌ها

آیتورز، امکان خرید بلیط بانکوک از تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی را فراهم کرده است، به این ترتیب مسافران می‌توانند بلیط پرواز بانکوک را با بهترین قیمت خریداری کنند. 

بلیط ارزان قیمت مسقط

همان طور که می‌دانید قیمت بلیط هواپیما، به‌طور لحظه‌ای تغییر می‌کند، اما شما در هر لحظه با جستجو در آیتورز، می‌توانید ارزان‌ترین قیمت بلیط بانکوک را مشاهده و بلیط پرواز ارزان بانکوک را خریداری کنید.

فرودگاه‌های بانکوک

به‌طورکلی دو فرودگاه عمومی در بانکوک قرار گرفته است که هرکدام از آن‌ها کاربرد خود را دارد. فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی بانکوک و فرودگاه بین‌المللی دن موئنگ دو فرودگاه بانکوک هستند. فرودگاه دن موئنگ بیشتر به پروازهای داخلی تایلند اختصاص دارد و کمتر پروازهای خارجی در آن می‌نشینند. این فرودگاه یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های آسیا و حتی جهان است و از گذشته به‌عنوان فرودگاه نظامی تایلند مورد استفاده قرار می‌گرفته است. از سال 1914 تاکنون پروازهای زیادی از این فرودگاه انجام شده است که از سال 2006 با افتتاح فرودگاه دوم در بانکوک، از حجم پروازهای این فرودگاه کاسته شد. در سال 2015 این فرودگاه بهترین فرودگاه ارزان‌قیمت دنیا شناخته شد که نشان از پایین بودن قیمت‌ها در آن دارد. این فرودگاه بانکوک دو ترمینال دارد که یکی برای پروازهای خارجی کوتاه برد و دیگری برای پروازهای داخلی است. این فرودگاه توانایی پذیرش سالانه 30 میلیون مسافر را دارد. فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی بانکوک از سال 2006 به‌عنوان فرودگاه اصلی بانکوک شناخته می‌شود. این فرودگاه با عنوان فرودگاه بین‌المللی بانکوک نام برده می‌شود و با استفاده از مدرن‌ترین تکنولوژی‌ها ساخته شده است. این فرودگاه برخلاف فرودگاه دن موئنگ بیشتر به پروازهای بین‌المللی اختصاص دارد. فرودگاه بین‌المللی بانکوک چهارمین فرودگاه بزرگ تک‌پایانه‌ای دنیا است و از نظر تردد در جایگاه دوازدهم قرار گرفته است. امکانات کاملی از آنچه مسافران نیاز دارند در پایانه این فرودگاه تعبیه شده تا رفاه حال آن‌ها تامین شود. فرودگاه سووارنابومی در 26 کیلومتری بانکوک قرار گرفته و برای دسترسی به شهر امکانات متعددی تعبیه شده است.

  • فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک
  • فرودگاه بین المللی دن موئنگ

حمل و نقل در بانکوک

ترافیک مهم‌ترین معضل شهری در بانکوک است. اگر مسیریابی دقیقی نداشته باشید، ممکن است مدت زیادی از سفر خود را در ترافیک سپری کنید. البته وجود ترافیک به این معنا نیست که سیستم حمل و نقل در بانکوک یکپارچه نیست یا مشکلی دارد؛ بیشتر بی‌نظمی در شهر باعث ایجاد ترافیک می‌شود. انواع وسایل حمل و نقل در بانکوک برای سهولت در رفت و آمد شهری مهیا شده‌اند. مترو و ترن هوایی از سریع‌ترین و بهترین وسایلی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. مترو شلوغ‌ترین وسیله‌ای است که مردم بانکوک علاقه زیادی به استفاده از آن دارند. یک خط مترو در بانکوک وجود دارد که پرترافیک‌ترین مسیر شهری را از اعماق زمین طی می‌کند. ترن هوایی نیز سرعت فوق‌العاده‌ای دارد و ازدحام آن نیز کمتر است. هرچند تمام شهر تحت پوشش سیستم حمل و نقل با ترن هوایی نیست؛ اما قسمت‌های مهمی از شهر پوشش داده می‌شود. توک‌توک سه‌چرخه‌های معروف بانکوک هستند که جدای از اینکه نوعی وسیله حمل و نقل ارزان به‌حساب می‌آیند، جذابیت زیادی دارند. سوارشدن به توک‌توک برای شما جذابیت زیادی خواهد داشت. کرایه توک‌توک البته رابطه مستقیمی با راننده دارد اما به‌صورت عمومی باید 30 بات برای یک مسیر کوتاه بپردازید. در برخی از مسیرها نیز می‌توانید از قایق استفاده کنید تا بدون ترافیک به مقصد برسید. تاکسی نیز گزینه مناسبی برای حمل و نقل در بانکوک است که نسبتا قیمت مناسبی دارد. البته بهتر است حتما به راننده با روی خوش تاکید کنید که تاکسی‌متر را روشن کند. برای انتقال از فرودگاه بین‌المللی بانکوک به مرکز شهر نیز یک خط قطار وجود دارد که می‌توانید به‌سادگی به مرکز شهر بانکوک منتقل شوید و علاوه بر این اتوبوس ویژه فرودگاه به‌صورت رایگان مسیر 26 کیلومتری فرودگاه تا شهر بانکوک را طی می‌کنند. تاکسی، ون و اتوبوس‌های عمومی نیز برای انتقال از فرودگاه به شهر در دسترس شما خواهند بود.

دیدنی‌های بانکوک

بانکوک شهر معابد است. مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بانکوک شامل بهترین معابد بودائی دنیا می‌شود که هرکدام جذابیت‌های خاص خود را دارد. سر زدن به معابد بانکوک و تماشای شگفتی معماری این معابد که قدمت بسیار زیادی دارند، زمان زیادی از شما را به خود اختصاص خواهد داد. در بانکوک حتی خرید هم به‌نوعی از دیدنی‌های بانکوک شناخته می‌شود. سر زدن به بازارهای شناور بانکوک و شرکت در تور قایق‌سواری آن می‌تواند لذت زیادی برای شما به همراه داشته باشد. در هنگام مراجعه به جاذبه‌های گردشگری بانکوک که جنبه مذهبی دارند، بهتر است آداب و رسوم مردم محلی را محترم بشمارید. آداب و رسوم بودائی از قدیمی‌ترین و ریشه‌دارترین آداب و رسوم است و باید مورد احترام قرار گیرد. از عکس گرفتن در مکان‌هایی که مجاز به گرفتن عکس نیستید خودداری کنید تا باعث ناراحتی صاحبان معابد نشوید. حضور در جشنواره‌ها و فستیوال‌های مختلفی که در بانکوک برگزار می‌شود خود از دیدنی‌های بانکوک به‌حساب می‌آید. آشنا شدن با فرهنگ غنی مردم تایلند چه رد فستیوال‌ها و چه در مراسم‌های مذهبی به‌عنوان جاذبه‌های گردشگری بانکوک است که می‌تواند لذت سفر به این شهر را برای شما دوچندان کند.

  • وات آرون
  • کاخ وانگ‌نا
  • وات فو
  • پارک لامپینی
  • کاخ بزرگ
  • آیوتایا

غذا و رستوران در بانکوک

غذاهای تایلندی معروف هستند. در سفر به بانکوک می‌توانید انواع غذای تایلندی را از رستوران‌های بانکوک تهیه کنید. انواع غذا در بانکوک نشان‌دهنده فرهنگ غذایی این کشور است. مواد اصلی تشکیل‌دهنده غذاها در بانکوک شامل مواد طبیعی و مفید به‌ویژه سبزیجات مختلف و پاستا هستند. برای تهیه غذا در بانکوک می‌توانید به فروشندگان خیابانی غذا نیز مراجعه کنید. غذاهایی خوشمزه که با رنگ و لعاب فوق‌العاده خود، شما را مجذوب خواهند کرد. بهتر است قبل از سفر به تایلند حتما در مورد انواع غذا در بانکوک تحقیق کنید تا با دیدن منو رستوران‌های این شهر دچار سردرگمی نشوید. نودل‌های خوشمزه، سالادهای خاص و انواع غذای طبخ شده با گوشت و مرغ، می‌توانند گزینه‌های اصلی شما در سفارش غذا باشند. در انتخاب رستوران‌های بانکوک نیز باید توجه کافی را به کار ببندید. برخی از رستوران‌های این شهر قیمت زیادی بر روی منو خود گذاشته‌اند و ممکن است هزینه شما در سفر به بانکوک را افزایش دهند.

خرید در بانکوک

قطعا بانکوک محل مناسبی برای خرید است. هرچند قیمت‌ها در بانکوک بیشتر از شهرهای دیگر تایلند مثل پاتایا است؛ اما برخی از اجناس و صنایع‌دستی را تنها در بانکوک خواهید یافت. بهتر است برای خرید در بانکوک حتما به بازارهای محلی این شهر سر بزنید. علاوه بر قیمت مناسب، جذابیت خرید از بازارهای سنتی بانکوک و برخورد نزدیک با مردم این شهر، هیجان خرید را برای شما افزایش خواهد داد. البته اکثر مردم محلی به زبان انگلیسی مسلط نیستند و فروشنده‌ها نیز دست‌وپاشکسته صحبت می‌کنند. هنگام خرید در بانکوک به‌ویژه از بازارهای سنتی، چانه زدن را فراموش نکنید. علاوه بر بازارهای سنتی، مراکز خرید مدرن بانکوک نیز جذابیت فوق‌العاده‌ای دارند. اکثر مراکز خرید علاوه بر فروشگاه‌های متعدد، رستوران و کافه و برخی مکانی برای بازی کودکان در خود جای‌داده‌اند.

دانستنی‌های بانکوک

5 جاذبه‌ دیدنی دوحه پایتخت مدرن قطر

5 جاذبه‌ دیدنی دوحه پایتخت مدرن قطر

جاذبه‌های تفریحی قطر؛ میزبان جام جهانی 2022

جاذبه‌های تفریحی قطر؛ میزبان جام جهانی 2022

هواپیمایی قطر؛ بهترین ایرلاین خاورمیانه و جهان

هواپیمایی قطر؛ بهترین ایرلاین خاورمیانه و جهان

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل