ناحیه کاربری
;
دریافت  

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و تور مسافرتی

;

سفر به مادرید

مادرید به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای اروپایی که پایتخت کشور اسپانیا است، توانسته سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند. سر زدن به جاذبه‌های گردشگری فراوان در مادرید، جذابیت سفر به مادرید را افزایش داده است. البته وجود موقعیت‌های تحصیلی و تجاری و همچنین شرایط سیاسی حاکم بر پایتخت اسپانیا نیز بر حجم سفر به مادرید افزوده است. مادرید بزرگ‌ترین شهر کشور پادشاهی اسپانیا است و همواره مورد کشمکش با شهر بارسلون به عنوان پایتخت حکومت خودمختار کاتالونیا بوده که جزئی از خاک این کشور است. اسپانیا عضو معاهده شینگن و اتحادیه اروپا است و به همین علت برای اخذ ویزای اسپانیا و سفر به مادرید، کافی است ویزای شینگن دریافت کنید. همچنین واحد پول رایج در مادرید یورو و زبان مردم اسپانیولی است. سفر به مادرید سفر به شهری هنردوست با فرهنگ و تاریخ غنی است. هر گوشه از این شهر می‌تواند جذابیت‌های خاص خود را داشته باشد. تلفیق جاذبه‌های سنتی و مدرن و همچنین زندگی لوکس در کنار زندگی محلی، بر جذابیت‌های شهر افزوده است. شب یا روز فرقی نمی‌کند، در تمامی ساعات شبانه‌روز تفریحاتی برای اهالی مادرید و گردشگران مهیا شده تا از آن‌ها استفاده کنند. مطمئن باشید در سفر به مادرید حتی یک‌لحظه را نیز از دست نخواهید داد؛ البته به شرطی که برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید.

بهترین زمان سفر به مادرید

با توجه به افزایش سفرها در تابستان، به نظر می‌رسد از نظر گردشگران بهترین زمان سفر به مادرید، تابستان باشد! این در حالی است که آب و هوای مادرید مدیترانه‌ای است و تابستان‌های گرم و خشکی دارد. بااین‌حال استقبال از سفر به مادرید در تابستان بیشتر است. در مقابل، از حجم سفرها در زمستان کاسته می‌شود. هوای سرد زمستانی به‌ویژه در شب‌های طولانی مادرید، باعث شده تا زمستان‌های کم رونقی در مادرید مهیا شود. بهترین زمان سفر به مادرید از نظر صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز زمستان است. زمستان‌ها اگرچه هوا سرد است اما می‌توانید با لباس گرم از جاذبه‌های گردشگری مادرید در طول روز استفاده کنید. شب‌ها بیشتر دما به زیر صفر می‌رسد و بهتر است در مکان‌های بسته مثل مراکز خرید یا شهربازی‌های سرپوشیده باشید. دو فصل بهار و پاییز بهترین زمان سفر به مادرید از نظر آب و هوا هستند. استقبال مسافران در این دو فصل معمولی است و خبری از شلوغی‌های تابستان و کم رونقی زمستان نیست. فستیوال‌های خاصی نیز در این فصل بهار و پاییز برپا می‌شود که می‌تواند برای شما جذابیت داشته باشد.

خرید بلیط هواپیما مادرید بهترین قیمت بلیط مادرید بلیط هواپیما تهران مادرید

خرید بلیط هواپیما مادرید

برای خرید بلیط هواپیما مادرید در آیتورز، تنها کافی است با ورود اطلاعات، نتایج را مشاهده کنید. اگر در جستجوی بلیط ارزان مادرید هستید و یا می‌خواهید با ایرلاین خاصی سفر کنید، امکان تنظیم فیلترها فراهم شده است و شما می‌توانید، بهترین قیمت بلیط مادرید را خریداری کنید.

جستجوی بلیط هواپیما

جستجوی بلیط مادرید در آیتورز، به شما این امکان را می‌دهد تا با ورود مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت، تعداد مسافر و در صورت نیاز کلاس پروازی و ایرلاین، بلیط پرواز مادرید را با بهترین قیمت خریداری کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط مادرید، به شما این امکان را می‌دهد تا لیست بلیط‌ها را به ترتیب ارزان‌ترین قیمت مشاهده کنید و در نهایت، قیمت بلیط ایرلاین‌های مختلف را برای سفر به مادرید مقایسه کنید. اگر در جستجوی بلیط پرواز مادرید هستید و نام ایرلاین، زمان سفر (صبح، بعد از ظهر، عصر و یا شب)، کلاس پروازی و مستقیم بودن پرواز مادرید برای شما اهمیت دارد، به‌راحتی می‌توانید گزینه دلخواه خود را از فیلترهای سمت راست انتخاب کنید تا روی نتایج نشان داده شده اعمال شود.

ویژگی‌های خرید بلیط مادرید از آیتورز

خرید بلیط مادرید از معتبر‌ترین ایرلاین‌ها

آیتورز، امکان خرید بلیط مادرید از تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی را فراهم کرده است، به این ترتیب مسافران می‌توانند بلیط پرواز مادرید را با بهترین قیمت خریداری کنند. 

بلیط ارزان قیمت مادرید

همان طور که می‌دانید قیمت بلیط هواپیما، به‌طور لحظه‌ای تغییر می‌کند، اما شما در هر لحظه با جستجو در آیتورز، می‌توانید ارزان‌ترین قیمت بلیط مادرید را مشاهده و بلیط پرواز ارزان مادرید را خریداری کنید.

فرودگاه‌های مادرید

مادرید 3 فرودگاه دارد که یکی از آن‌ها به عنوان فرودگاه بین‌المللی فعال در پروازهای داخلی و خارجی شناخته می‌شود. هر کدام از 2 فرودگاه دیگر هم به عنوان فرودگاه عمومی و هم به عنوان فرودگاه نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کمتر پیش می‌آید که دو فرودگاه کوچک مادرید یعنی فرودگاه کواترو وینتوس و فرودگاه مادرید-تورخون برای پروازهای بین‌المللی مورد استفاده قرار گیرند. بااین‌حال در برخی موارد خاص که نیاز به فرودگاهی غیر از فرودگاه اصلی مادرید باشد، فرودگاه‌های مادرید که کمتر مورد استفاده هستند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شوند. فرودگاه اصلی شهر مادرید، فرودگاه باراخاس مادرید نام دارد. فرودگاه بین‌المللی باراخاس یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های اروپایی است و همواره به عنوان یک فرودگاه مجهز شناخته شده است. این فرودگاه در سال 1928 میلادی افتتاح شده است. هرچند قدمت فرودگاه باراخاس از قدمت فرودگاه بارسلون کمتر است؛ اما از هر نظر ویژگی‌های بهتری نسبت به آن فرودگاه دارد. سالانه نزدیک به 50 میلیون مسافر از طریق فرودگاه بین‌المللی مادرید جابه‌جا می‌شوند. در بین فرودگاه‌های اروپایی رتبه ششم از نظر تعداد مسافر به فرودگاه باراخاس اختصاص یافته است. باراخاس دارای 5 پایانه است که هر کدام از آن‌ها برای پروازهای خاص یا ایرلاین‌های خاص مهیا شده‌اند. رفت و آمد در فرودگاه باراخاس مادرید نظم بسیار بالایی دارد و امکانات مجهز ناوبری در برج مراقبت آن فراهم شده است. فرودگاه بین‌المللی مادرید در 13 کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته و با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به مرکز شهر دسترسی دارد. جالب است بدانید که در حال حاضر پرواز مستقیم از تهران به مادرید و برعکس وجود ندارد. برای رفتن به مادرید باید ابتدا به بارسلون رفته و از آن طریق به مادرید سفر کنید.

  • فرودگاه بین‌المللی باراخاس
  • فرودگاه کواترو وینتوس
  • فرودگاه مادرید-تورخون

حمل و نقل در مادرید

سیستم حمل و نقل در مادرید بسیار منظم و دقیق و همچنین گسترده و پویا است. وجود سیستم پرداخت یکپارچه با استفاده از بلیط‌های مدت‌دار، کار پرداخت را ساده و به‌صرفه کرده است. به همین دلیل است که مردم این شهر ترجیح می‌دهند به‌جای استفاده از خودرو شخصی و معطل شدن در ترافیک، از حمل و نقل عمومی استفاده کنند. تنوع وسایل حمل و نقل در مادرید نیز شرایط رفت و آمد را ساده‌تر کرده است. مترو یکی از مهم‌ترین اهرم‌های قدرت حمل و نقل در مادرید است. 13 خط مترو با نزدیک به 20 ساعت کاری، وظیفه جابه‌جایی مسافران را بر عهده دارند. فاصله بین قطارهای مترو در مادرید 5 دقیقه است و تنها در فاصله ساعات 11 شب تا 1:30 نیمه‌شب این فاصله به 15 دقیقه افزایش پیدا می‌کند. تقریبا تمامی نقاط مهم شهر با استفاده از مترو در دسترس هستند. با اینکه تعداد خطوط مترو در پایتخت اسپانیا زیاد است؛ اما اپلیکیشن‌ها و تابلوهای راهنما به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر مسیر خود را پیدا کنید. اتوبوس‌های زیادی نیز در خطوط مختلف شهر و حومه شهر، مشغول به فعالیت هستند. این اتوبوس‌ها سعی می‌کنند نقاطی که توسط مترو پوشش داده نمی‌شوند را پوشش دهند. همچنین تراموا و قطارهای شهری نیز از جمله وسایلی هستند که در مادرید فعالیت می‌کنند. تنها 3 خط تراموا در مادرید مشغول به فعالیت است که قرار است در سال‌های آتی بر تعداد این خطوط افزوده شود. واگن‌های لوکس تراموا مادرید ذهنیت شما را در مورد ترامواهای برخی شهرها تغییر خواهد داد. برای رسیدن از فرودگاه بین‌المللی باراخاس به مرکز شهر نیز گزینه‌های مختلفی تعبیه شده است. مترو یکی از بهترین وسایل حمل و نقل در مادرید است تا با استفاده از آن از فرودگاه به مرکز شهر برسید. مترو در 4 پایانه اصلی فرودگاه ایستگاه دارد و دسترسی به آن خیلی ساده است. علاوه بر خط 8 مترو، اتوبوس اکسپرس فرودگاه نیز به‌صورت 24 ساعته مسافران را به مرکز شهر منتقل می‌کند. هزینه پایین 5 یورویی این اتوبوس‌ها باعث جذابیت آن شده است. اتوبوس شهری، قطار شهری و انواع تاکسی گزینه‌های بعدی هستند که شما را به مرکز شهر مادرید منتقل می‌کنند.

دیدنی‌های مادرید

جاذبه‌های گردشگری مادرید تنوع زیادی دارند. در نتیجه بدون برنامه‌ریزی و بدون لیست کردن دیدنی‌های مادرید که برای شما جذاب هستند، نمی‌توانید به بهترین آن‌ها سر بزنید. بهتر است قبل از هر چیز با یک بررسی کوتاه بهترین جاذبه‌های گردشگری مادرید را بررسی کرده و گلچینی از آن برای خود مهیا کنید. مادرید شهری فرهنگی و تاریخی است. سر زدن به محله‌های قدیمی این شهر یا حتی گشت و گذار در خیابان‌های خرید مشهور مادرید، می‌تواند به عنوان یکی از تفریحات جذاب و البته رایگان در سفر به مادرید محسوب شود. همچنین کاخ‌ها، بوستان‌ها، میادین و طبیعت زیبای مادرید همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری مادرید مورد توجه توریست‌ها بوده‌اند. کمتر پیش می‌آید کسی به مادرید سفر کند و به موزه‌ها و گالری‌های هنری این شهر سر نزند. هرچند پیکاسو زاده شده در مالاگا اسپانیا است اما بسیاری از علاقه‌مندان، روح هنردوست او را در گالری‌های هنری مادرید جستجو می‌کنند. رویدادهای هنری و فرهنگی نیز به عنوان دیدنی‌های مادرید همواره مورد توجه بوده است.

  • پلازا مایور
  • فواره سی‌بلس
  • موزه‌ ملی باستان شناسی
  • مرکز هنری ملکه سوفیا
  • کاخ سلطنتی
  • کلیسای جامع آلمودنا

غذا و رستوران در مادرید

غذا در مادرید علاقه‌مندان زیادی دارد. مردم اسپانیا به‌ویژه اهالی مادرید برای غذا خوردن اهمیت زیادی قائل هستند. مردم این شهر گفتگوهای خانوادگی و دوستانه خود را در سر میز نهار یا شام مطرح می‌کنند. برای همین است که رستوران‌های مادرید همواره شلوغ و پر سر و صدا است و میزها دیر به دیر خالی می‌شوند. تنوع فراوان غذا در مادرید که شامل غذاهای مختص شهر مادرید، غذاهای کشور اسپانیا و غذاهای بین‌الملل می‌شود، باعث شده تا منوهای پر باری در پیش روی مراجعه‌کنندگان به رستوران‌های مادرید قرار گیرد. انتخاب از بین انواع غذا در مادرید شاید کمی سخت باشد؛ اما با یک جستجو ساده و تماشای تصویر برخی از این غذاها، گزینه‌های زیادی از طرف شما حذف خواهند شد. غذا در مادرید نسبت به برخی شهرهای اسپانیایی گران است. البته این موضوع به رستورانی که انتخاب می‌کنید مربوط می‌شود. بهتر است قبل از مراجعه به هر رستوران با سر زدن به سایت‌های معتبر دنیا در زمینه گردشگری، اطلاعات خوب و مفیدی در مورد کیفیت غذا، دکوراسیون رستوران و قیمت غذاهای مختلف رستوران‌های مادرید به دست آورید. با این کار در چند روز سفر به مادرید، هوشمندانه‌تر رستوران‌ها را انتخاب می‌کنید.

خرید در مادرید

خرید سوغاتی یا یادگاری از سفر به اسپانیا، می‌تواند خاطرات خوش این سفر را برای شما و عزیزانتان زنده نگه دارد. خرید در مادرید به‌ویژه برای تهیه سوغاتی و یادگاری، جذابیت‌های خاص خود را دارد. در کشورهای اروپایی عموما خیابان‌های خرید محل مناسبی برای گشت و گذار و خرید محسوب می‌شوند و مادرید نیز از این قاعده مستثنی نیست. خیابان‌های خرید در مادرید طرفداران زیادی دارند. حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، قدم زدن در این خیابان‌ها و نوشیدن قهوه در کافه‌های آن‌ها، سرشار از جذابیت خواهد بود. مراکز تجاری و خرید در مادرید که به‌صورت پاساژهای مجلل و با ابهت ساخته شده‌اند، محلی برای نمایش برندهای مختلف از سراسر دنیا هستند. برای دسترسی به این پاساژها می‌توانید از وسایل حمل و نقل به‌ویژه مترو و اتوبوس استفاده کنید. اگر برند پوش هستید، خرید از برندهای مطرح دنیا در این مراکز خرید برای شما جذابیت زیادی خواهد داشت. همچنین رستوران، کافه و وسایل بازی کودکان نیز در اکثر این مراکز خرید در مادرید تعبیه شده است.

دانستنی‌های مادرید

مادرید ؛ سفر به پایتخت تاریخی اسپانیا

مادرید ؛ سفر به پایتخت تاریخی اسپانیا

پارک رتیرو: باغ رز، دریاچه مصنوعی، مجسمه‌ها، کاخ‌ها و موزه‌ها

پارک رتیرو: دریاچه مصنوعی، مجسمه‌ها، کاخ‌ها و موزه‌ها

معبد دبود از مصر تا اسپانیا

معبد دبود از مصر تا اسپانیا

آیا میدانید

از طریق وبسایت آیتورز می توانید هتل و پرواز خود را به صورت همزمان رزرو کنید !

پرواز و هتل